עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
לא לשים בושם!!! אתה גבר לא בחורה
(מערכת)
פורת יוסף

פורת יוסף

מתחם הכותל-בעיר העתיקה ירושלים

רבי יהודא צדקא
הרב שלום כהן, הרב בן ציון מאיר חי עוזיאל, הרב עזרא עטייה, הרב בן ציון אבא שאול.


1923
200
שיטת הבגדאדי יוסף חיים ע"פ הבן איש חי זצ"ל
אין חתונות בחודש אלול.

הרב עובדיה יוסף-מנהיג רוחני ופוליטי מגדולי פוסקי ההלכה בציבור הספרדי. הרב יצחק כדורי זצ"ל-דמות אשר עיקר עיסוקה מופנה לקבלה וסודות התורה ורזיה. הרב חיים דוד הלוי-רב השכונות בירושלים ובמקביל כיהן כעוזרו האישי של הרב עוזיאל. אריה דרעי-איש ציבור פוליטי במפלגת ש"ס, בעבר כיהן כשר בישראל.
נחשבת ל'ספינת הדגל' של עולם הישיבות הספרדי.
הישיבה הוקמה מתוקף צוואתו של הרב-המקובל הבגדאדי יוסף חיים ("הבן איש חי"). כבר ברגע הקמתה, נחשבה לישיבה הספרדית היוקרתית ביותר, ואחת היוקרתיות בכלל. בתקופה המנדטורית, הייתה מהעשירות ומהמבוססות בישיבות ארץ ישראל, כך שיכלה לתגמל בצורה נאותה את המורים והתלמידים, ואף לרכוש דירות עבור רבני הישיבה. מרבית רבני ותלמידי הישיבה היו מיוצאי קהילות בגדאד וחאלב בארץ ישראל, שעזבו את קהילותיהם בגולה הן כתוצאה מתהליכי מודרניזציה וחילון שעברו קהילות המוצא, והן בגלל בעיות כלכליות.
בעקבות נפילת הרובע היהודי במלחמת העצמאות, עברה הישיבה לשכונת גאולה בירושלים. לאחר מלחמת ששת הימים, החליטו ראשי הישיבה שלא לסגור את המשכן החדש של הישיבה, ומאז לישיבת פורת יוסף יש שני מרכזים, האחד ברובע היהודי, הנחשב למפורסם ולבכיר יותר, והשני בשכונת גאולה.

תגובות הגולשים:

היי

שירשור -- 11/08/2014

נפגשתי עם בחוור אחד מהישבה הזו, חחח.. לא כ"כ הלך חחח

תיקון תעויות

דונלדו -- 04/07/2013

ההבדל בן גאולה לכותל הוא שמים וארץ הישיבה המקורית שמשם יצאו כל הרבנים ושם לימדו הרב בן ציון אבא שאול והרב יהודה צדקה היא גאולה שהראש ישיבה הנוכחי שם זה הרב משה צדקה כל המסורת של פורת יוסף זה רק בישיבה בגאולה שמה מקבלים לכתחילה רק כ80 בחורים והלימוד שם בשיטא ספרדית אם דגש חזק על יראת שמים ואסור רשיון או פלאפון או רדיו כל תלמיד שם נחשב ובקבלה שואלים גם הלכות וכ' כל הרבנים שיוצאים יוצאים מפורת יוסף זה מגאולה הרב יהודה מועלם שנפטר היה ר"מ בגאולה לאומת זאת הכותל בראשות הרב שלום כהן אם לימוד אשכנזי משגיח אשכנזי וכן חלק מהרמי"ם ולא קשורה לפורת יוסף המקורית אם הלימוד הספרדי

ישיבה

ghj -- 21/01/2013

זו ישיבה מעולה
וקשה להתקבל אליה

יודעת מבפנים:

תלמידת סמינר מצוין -- 17/08/2012

ישיבה טובה!
רק שצריכים להעיף משם כמה בחורים כדי שהיא תהיה מושלמת!

לתקן

בבי -- 02/08/2009

רה'י הרב שלום כהן משגיח הר' משה חיים שלנגר רבנים ר' שמעון אשר גולדברג ר' אלחנן רמתי ר' יוסף חיים קופשיץ ראש הקיבוץ ר' שמואל בצלאל. משגיח קטן אברהם תשובה. שיטת לימוד ליטאית בהתחשב ברוב רבנים אשכנזיםוהשאר בוגרי חברון חוץ משיעורו היומי של רה'י לשיעור ב. כל הפרטים הנ'ל רק לעתיקה משום שפורת יוסף גאולה לא קשורה במהומה רק בהנהלה

מי כותב את ההודעות?

מקרל -- 21/05/2009

הודעה לא מעודכנת כלל. כמעט שום דבר ממה שכתוב למעלה לא נכון..
תגובת מנהל: אתה מוזמן לתקן את הלא מעודכן.
עוד ישיבות:
ישיבות ליטאיות

ישיבות חסידיות

ישיבות ספרדיות

ישיבות דתיות

אחר

תיכוניות