עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
אם תענו רק בכן/לא הפגישה עלולה להסתיים ב-לא!
(מערכת)
באר יעקב

באר יעקב

שא-נס 20 באר יעקב

089282166

הגאון רבי דוד יצחק שפירא
הגה"צ רבי משה דוד ליפקוביץ

הרב ישראל מאיר כהן ארזי
1949
200
עומק הפשט, דיוקים ברש
אסור רשיונות, פלאפונים, רדיו,
089211709, 089209140
הרב חיים זליבנסקי זצ"ל ראש ישיבת מאור התלמוד ברחובות, הרב בן ציון הכהן קוק רב בירושלים ותלמידו-מקורבו של מנהיג הפלג הליטאי הרב יוסף שלום אלישיב המוציא לאור את פסקיו, הרב ישראל קליינר ראש ישיבת בית הכרם, הרב דוד שמידל יו"ר ארגון אתרא קדישא, המשגיח של "ישיבת נחלת הלויים" בחיפה הרב אורי וייסבלום, הרב שלמה שטנצל יו"ר ארגון המשנה היומית, הנגיד שמעון גליק ממונסי נ.י, הנגיד יוסף שרשווסקי מורג, הרב אליקים שלנגר, הנגיד הרב יצחק גלצר ‎
ישיבת באר יעקב היא ישיבה שהוקמה בשנת 1949 בבאר יעקב על ידי הרב משה שמואל שפירא ששימש כראש הישיבה והרב שלמה וולבה ששימש כמשגיח רוחני.
בתחילה הישיבה נתמכה על ידי תנועת עזרא, אולם לאחר כשנה התנועה משכה את ידיה מהישיבה. הלימודים בישיבה התקיימו בבית הכנסת של באר יעקב ובית שכור שימש כפנימיה. באותה עת היו בישיבה כעשרה תלמידים. בשנת 1953 הוקמו עבור פנימיה וחדר אוכל מספר מבנים טרומיים שהוקמו על קרקע שחלקה נתרם לישיבה וחלק אחר הוקצה לישיבה על ידי המועצה המקומית. בשנת 1955 הוקם עבור הישיבה בית מדרש עצמאי ולאחר מכן הוקמו שני בתים עבור ראש הישיבה והמשגיח. בליל יום כיפור תשי"ט אחד ממבני הפנימיה נהרס לגמרי בשריפה. במהלך עשר השנים הראשונות של הישיבה שימש ראש הישיבה גם כרב של באר יעקב. אולם עם גידול הישיבה ביקש להקדיש את כל זמנו רק לישיבה ופרש מתפקיד הרב של באר יעקב.

בי"ב כסלו תשכ"ה (17 בנובמבר 1964) חנכה הישיבה את המבנה החדש שלה בנוכחות הרב מפונביז' רבי יוסף שלמה כהנמן הרב הראשי לישראל הרב איסר יהודה אונטרמן, הרב יחזקאל אברמסקי, שר הדתות זרח ורהפטיג, השופט יצחק קיסטר ואייזק וולפסון נציג התורמים. בעת חנוכת המבנה החדש למדו בישיבה כתשעים תלמידים, כשני שליש ישראלים ושליש תלמידים שבאו מחוץ לארץ ללמוד בישיבה. תלמידי הישיבה הישראלים נדרשו להגיע לאחר לימודים בישיבה קטנה ותלמידי חוץ לארץ נדרשו להגיע לאחר פרק זמן מינימלי בישיבה בארצות מוצאם.

על פי פרסום של הישיבה משנת 1965, במהלך ארבע השנים הראשונות בישיבה התלמידים משתתפים בשיעור יומי בהתאם לותק שלהם בישיבה. בהמשך, התלמידים לומדים באופן עצמאי. על פי הפרסום, הישיבה נוהגת על פי מסורת הלימודים הליטאיים ולומדים בה תלמוד ובנוסף גם הלכה ותנ"ך. הישיבה מתייחדת בהשתייכותה לתנועת המוסר ובכל שבת התקיימה שיחה של המשגיח. ייחוד נוסף של הישיבה הייתה קיום הלימודים בעברית ולא ביידיש, וזאת לדברי הישיבה על מנת לאפשר לבני עדות המזרח ללמוד בישיבה.

בשנה שלאחר ההתרחבות למבנה החדש פתחה הישיבה ישיבה קטנה לצדה.

הישיבה הוציאה בין תש"י לתש"מ ביטאון בשם "הבאר" שיצא בערך פעם בשנה והכיל דברי תורה של רבני הישיבה ותלמידיה ושימש גם לגיוס תרומות.

אריה דרעי עבר את תהליך השיקום שלו בישיבה בשנת 2001

תגובות הגולשים:

תלמידת סמינר מצוין -- 17/08/2012

ישיבה תותחית....ביסודי שלי(לפני הרבה זמן) למדתי בבאר יעקב צמוד צמוד לישיבה...וכיום אני ה" סמינר ובכל זאת זוכרת את הבחורים הצנועים והשקטים שהיו שם...אז אל תבלבלו ת'שכל ותלכו לשתות מיים!

רבנים נוספים לעדכון

בן תיירה -- 12/02/2010

רמי"ם: ר' אריה שפירא ור' אהרן שפירא (בני רה"י זצל) ר' שמעון שפירא ר' אריה שפירא (בני רה"י שליט"א) ר' שמואל קריגר ר' רפאל זליבנסקי ר' יהושוע דבורץ ר' דוד מונק
מישיבים: ר' אברהם יוסף רובי ר' יעקב זליבנסקי ר' יעקב זלושינסקי הרב חנקין הרב לידר והרב מאושר
מקקי"ם: ר' משה טומבק ר' רפאל לפקוביץ

הישיבה בהא' הידיעה

בן תיירה -- 12/02/2010

ישיבה אמיתית מהדור הקודם, כל הישיבה ספוגה בשמחת התורה של מרן רה"י זצוק"ל מראשון אנשי הצוות ועד אחרוני הבלוקים [תרתי משמע], אפילו הטבח המיתולוגי ממלמל ווארטים מהגמרא תוך כדי בחישת הטשולנט!
המוטו של הישיבה הוא לקבל כל אחד כמו שהוא. החיסרון של הישיבה הוא עודף פירגון...הישיבה משופעת באנשי צוות מדהימיםםםםםם שמעניקים יחס אישי (בערך איש צוות על כל חמישה בחורים) ורמי"ם שהם רמה אחת מעל כולם. רבנים חדשים שנוספו בישיבה הרב טומבק והרב מרקביטיש (צילום וש.ט)

באר יענקב

שירלי -- 28/08/2009

וגם שמעתי שיש שם ר"מ פצצה, אח של ר אריה שפירא קוראים לו ר שמעון שפירא, שהוא פשוט גאון עולם,ואין כזה דבר בכל עולם הישיבות.הבחורים והאברכים פשוט מתים עליו...ושמעתי שישלו מלא תלמידים ת"ח,ובמיוחד אברך אחד גאון צעיר מק"ס...

ישיבת הישיבות

אב"ד -- 28/06/2009

בתור אחד שהיה שם, אני יכול לומר שזו אחת המוצלחות ביותר!! הלימוד הוא בשיטה שהנחיל רה"י הרב ר' משה שמואל שפירא זצ"ל והיחס של הבחורים והרבנים הוא כשל אב ובן ולכן פירותיה הם מן המובחרים בעולם בני הישיבות!!!!!

רמי"ם

צ'יביש -- 13/05/2009

שמעתי שיש שם ר"מ פצצה הבן של רה"י שליט"א אהוב על כל הבחורים והשיעורים שלו זה שם דבר בעולם הישיבות ושמו ר' אריה
אשרי הישיבה שככה לה

הישבישערס

שיסר -- 01/12/2008

הישיבה של הליצנים הגדולים דעולם בכלל ועולם הישיבות בפרט
חכרתי ימים מקדם כשהייתי שם בחיזוק זו הייתה התקופה הטובה בחיי כל יום הייתי קם בבוקר \ צהריים היינו לומדים ושמחים בישביש
ושמעתי שהיום הישיבה פורחת עד מאד ומונה כ 250 - 300 בחורים מטובי עולם הישיבות ב"ה מגיע לר' דוד שכך יהיה לו
אמת מה נהדר מראה כהן
עוד ישיבות:
ישיבות ליטאיות

ישיבות חסידיות

ישיבות ספרדיות

ישיבות דתיות

אחר

תיכוניות