עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
נישואים טובים הם בין זוג לא מושלם הלומד להנות מההבדלים ביניהם.
(מערכת)
שפת אמת

שפת אמת

יוסף בן מתתיהו 12  ירושלים

הרב שאול אלטר שליט"א
הרב יצחק מאיר טאומן
רמי"ם: הרב דב דריימן, הרב משה חיים דנדרנוביץ, ראש קיבוץ: הרב דב לנדא, משיב, הרב אליעזר כרמל.

תרפ"ה
150
ישיבת שפת אמת היא ישיבת הדגל של חסידות גור הממוקמת בירושלים. הישיבה נוסדה בשנת תרפ"ה (1925) ונקראת על שמו של האדמו"ר יהודה אריה ליב אלתר שחיבר את סדרת ספרי ההלכה והחסידות "שפת אמת". בישיבה לומדים מאות בחורים ואברכים חסידי גור.

הישיבה נחשבה שנים ארוכות לישיבה המרכזית בחסידות גור בשל קרבתה לבית המדרש המרכזי וחצר הרבי. בשנים המוקדמות היה אף מקובל שבחורים מבוגרים שלמדו בישיבת חידושי הרי"ם בתל אביב, היו מגיעים להשלמת חוק לימודם בישיבה בירושלים.

משרת ראש הישיבה נחשבת לאחת המשרות הבכירות בחסידות גור. ראש הישיבה הראשון היה הרב יעקב העניך סנקביץ ולאחר פטירתו מינה האדמו"ר רבי ישראל אלתר לראשות הישיבה את אחיו הצעיר רבי פנחס מנחם אלתר שלימים הוכתר בעצמו לאדמו"ר מגור. כיום משמש כראש ישיבה רבי שאול אלתר בנו של האדמו"ר הקודם רבי פנחס מנחם אלתר ובן דודו של האדמו"ר הנוכחי מגור רבי יעקב אריה אלתר.

בנוסף לראש הישיבה, מכהנים בישיבה הרב יצחק וינברג (הרבי מטאלנע), הרב יצחק זילברברג, הרב אברהם יוסף אירנשטיין (מחשובי מחנכי חסידות גור ומעצבי דרך חינוכה), הרב דב לנדאו (חבר בית הדין לכשרות חוג חתם סופר וחבר ועדת החינוך של החסידות), הרב יצחק מאיר טאומן, הרב יצחק זילברשטיין והרב משה חיים דנדרוביץ (חבר ועדת החינוך של החסידות).

בשנת תשס"ב, הפסיק ראש הישיבה למסור שיעורים ב'עיון' בישיבה, עקב שינוי שיטת הלימוד בגור, על-פיה הבחורים לומדים בשיטת ה'בקיאות'.

בשנת תשס"ד, נפתחה בצמוד לישיבה ישיבה קטנה, ולמדים בה כשמונים בחורים. הישיבה הקטנה נוהלה על ידי הרב יוסף לייב אלתר בנו של הרב חיים אלעזר אלתר ונכדו של השפת אמת. לאחרונה היא מנוהלת על ידי הרב יצחק מאיר טאומן.

תגובות הגולשים:

גערערס פרעסערס

סטלנותא -- 01/02/2012

חסידי גור הם אלימים תראו מה הם עשו להירשמן השם ירחם רחמנא לשיזבן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
עוד ישיבות:
ישיבות ליטאיות

ישיבות חסידיות

ישיבות ספרדיות

ישיבות דתיות

אחר

תיכוניות