עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
נישואין אינן מספקים את האדם כמו שחושב הרווק, ואינן מאמללים כמו שחושב הנשוי
(מערכת)
שיר למעלות
מאת: קריסטל
תאריך הכנסה: 06/07/2009

כסא הכבוד של הקב"ה ניצב בשמים, נשמות טהורות וגנוזות מצטופפות שם יחדיו, זוגות-זוגות. קשה פרידתם, כפרידת אדם מנשימתו האחרונה. כל אחד ואחת, כל נשמה-נשמה טהורה. אור מבליח וזוך אמונה.

מה הפלא נשמה נפלאה ומתוקה כמוך שכאשר אחז בך בורא עולם, והוציאך מתחת כסאו ושאלה בת קול- "מי רוצה"? מה הפלא, שהיו כל כך הרבה קופצים, מה הפלא שצדקותך, ותפקידך וכוחך עמד לך והזהירו אותך והבריקו והבליחו בך-ואת נצצת ועמדת תלויה בכפיו של האלוקים, מסונוורת מעצמך...מה הפלא, שיש הרבה קונים?

שמעתי דבר נהדר, לכל אחד יש הרבה זיווגים והרבה הכרזות שהכריזו עליו מן השמים, יש הכרזות קטנטנות- והן ההצעות שמציעים-כל הצעה-זו הכרזה. יש הכרזות גדולות יותר- ואילו הפגישות שנפגשת, ויש הכרזות ענקיות שהן המתקדמות והיפות המלוות ברגש ורצון ואהבה וחום ותקווה ו.....

לכל אחד יש כך וכך מדרגות- בהתאם לחשבונות שמים, בהתאם לתפקיד, בהתאם לקופצים על הנשמה וכו' על כל מדרגה יש נשמה אחרת, קרי: בחור/ה. כל מדרגה זו דרגה, זו רמה אחרת. וכמובן שבמעלה המדרגות הבחור/ה הולכים ומשתבחים ונהיים טובים יותר, חזקים יותר, מתאימים יותר וכו'..

ז"א- נבהיר את הנקודה- לכל אחד יש כמה וכמה זיווגים שמתאימים לו!
הכל תלוי במדרגה שבה הוא יחליט לעצור, בכל מדרגה מחכה זיווג שמתאים. לאותו זמן. לאותה רמה רוחנית. לאותה דרגת חיים. וכל פעולת חיזוק שאנו עושים, וכל התקדמות רוחנית אנחנו עולים מדרגה- ומשנים לעצמינו את הזיווג!!
רק עכשיו הבנתי למה תמיד הגדולים אומרים – "תתחזקו", "תתפללו יותר חזק", או- "קחו על עצמכם קבלה" [כמאמר המפורסם שכל הקונה לעמו עוד קבלה כאילו הופך לאדם חדש]

התקופה הזו של הרווקות, התקופה המדהימה הזו- לא צריכה להיות סף היאוש והעצב בחיים, אלא להיות בעבורנו כל דקה ודקה שבה הזדמנות נפלאה וייחודית שלא תהא עוד כמותה בה אנחנו בידיים שלנו קובעים את זיווגינו! לכן עכשיו ורק עכשיו חייבים להשתנות קצת, להתחזק יותר, להספיק לסגור את כל הקצוות הפעורים, להשלים את החסרים..

ובעיקר- להפסיק להיות שאננים-כמו שאני שומעת מבחורים ובחורות- שהייאוש הוא כבר נחלתם והם כבר הפסיקו להיפגש או לרצות לשמוע וכו'.אבוי. הנה הדבר הבא- יש מדרגה בה אדם נעמד ונעצר. וזוהי מדרגתו. ועל אותה מדרגה ניצבים שני זיווגים ששניהם מתאימים אבל שניהם שונים. השאננות, הייאוש והעצבות יגרמו לדבר הבא, שנקרא: "שמא יקדימנו".. יכולת לבחור. יכולת להחליט. הורדת על לא-כלום, אז כבר נוטלים ממך את הבחירה- ונועלים אותך על המדרגה הנוכחית. אין אפשרות לעלות. לשנות או לעשות סלטה באוויר...

לכן, אני פונה אליך בת יקרה, אל תתייאשי מכל אותן פגישות סרק שעברו בדרכך, הן כולם קשורים כל אחד וחלקו הוא משורש נשמתך, ודווקא כי כאב לך, ודווקא כי בכית ודווקא כי היה קשה לך ולא הבנת כי מאוד רצית, דווקא זה מוכיח את הקשר הרוחני ההדוק שיש ביניכם. ושזהו אינו סתם. וכל אחד שבדרכך נתקל- צריך להיתקל.

ואתה, איך תוכל להחמיץ עוד התחזקות? עוד דף, עוד מצווה לחטוף, אתה בקלי קלות קובע לך זיווג יפה יותר, מוצלח יותר, שישפיע עליך ועל כל הדורות, קבלות קטנות של חיי היומיום, יכולות לשנות אותך ואת הייעוד והזיווג עשרת מונים, איך תתעצל?
וגם כשאתם מסתכלים אחורה ורואים רשימה ארוכה ארוכה של אנשים ונשים שהיו בדרככם- תתגאו בעצמכם. אתם טובים- אז יש הרבה קונים. אתם נוצצים, נשמתכם גדולה וייחודית ולכן הרבה נדבקו אליה מיד כשהאלוקים הוציאה מתחת כסאו..

נקנה לעצמינו- מעלה ועוד מעלה,
וכך נעלה מעלה ועוד מעלה-
מעלה-מעלה.

תגובות הגולשים:

כלה נאה,כלים נאים וכו'

ציטרשפילר -- 01/10/2009

אז נפגשים פעם ראשונה , אז מתרגשים קצת. לא מלמדים בישיבה מה מדברים עם אישה , כי אומרים שיש להמעיט את הדיבור עם האישה. אז מסתכלים , מה הבחורה לובשת ואיך זה נראה עליה , ברור שלא אוהבים בחורה גיזינטע זה אומר בריאת בשר וגם בחורה אויס גיוויעבט זה אומר רזה מאד , כי זה כמו בחלום יוסף פרות שמנות ורזות.אז על מה מדברים עם בחורה בפגישה ?

מזדהה עם כל מילה

ירושלMית -- 07/07/2009

כאחת שעברה דרך לא קלה בשידוכים, חשתי זאת על בשרי וכשהתחזקתי באמונה פשוטה באה הישועה - מומלץ לכל הרווקים/ות

בת פלוני לפלוני, שדה פלוני לפלוני.

אמ'של בחור -- 06/07/2009

סמיכות המאמרים לא לחינם באה. שמעתי מדרשן שהסביר כי לפעמים הקשר בין בני הזוג בפגישות נראה כמוצלח, אך כשנפגשים ההורים של הצדדים מתברר שהמרחק הוא רב...לכן כשמתחזקים יש לזכור לא רק את תחילת המאמר "בת פלוני לפלונית" אלא גם את סופו, שיש סייעתא דשמייא גם בנושאים חומריים ומעמידים לפתע ברכה ממונית שלא חשבו עליה קודם. לשם מה אני מזכירה את הדברים? רק כדי לחזק את הדברים כי תפילה וקבלה לעתיד יכולה לחולל פלאים - שדה פלוני לפלוני. [ואין הדברים באים להביע דעה בנושא של התחלקות הצדדים בשידוך...]

כותבים נבחרים:

הרב שמחה כהן שליט"א

כל הכותבים:

הצג הכל