עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
נישואין טובים: למצוא את הבן אדם הנכון ולהיות הבן אדם הנכון
(מערכת)
כך הולכים השותלים...
מאת: קריסטל
תאריך הכנסה: 10/01/2009

כל משאלת לב היא זרע. ואני חופרת לי גומות ומטמינה בתוכן זרעים קטנים וטריים- ולבי צפייה ותקווה שאזכה לראות במהרה את הופעתו של צמח ירוק, שיפריח בי רוח מחדש.

כל משאלת לב כאשר היא מתבצעת היא בגדר: "מצמיח ישועה". אחד משמותיו של המשיח הוא- "צמח". הקב"ה בכבודו ובעצמו נקרא: "מצמיח קרן ישועה". אין מציאות של צמח שלא קדם לו זרע שנבקע, התקמט, נשחת, נהרס כמעט עד תום... ואנחנו הרי יודעים את תהליכו של הצמח, לאף אחד מאיתנו אין צפייה לכך שהצמח יגדל מן האוויר סתם כך... כל מציאות של צמיחה נובעת ממציאות של השחתה. כל אור נוצר מן חושך. תהליך הצמיחה מורכב מהשחתת הזרע, טועה זה שחושב שהצמיחה-היא הגעתו של הגבעול לאוויר העולם, כי הגבעול תוצאה של ריקבון-תוצאה של זרע מושחת. הרוס. רקוב. תהליך צמיחה= תהליך ריקבון.

אנו מביטים בהשתוממות ומגלים שנדמה בעינינו כחורבן גמור של הזרע, ודווקא משם צומח לו פרח יפיפה. שיח. עץ.

החושך בעצמו-נראה מבחיל. מציק. מצער. סופי. כואב- נדמה לפעמים שאנחנו שוחים בים של כאב, תוגה ועוגמת נפש, שהעצב נופל עלינו כמטר של כוכבים...

ואף לא משאלת לב.

אלא שהחושך והכאב והתסכול הוא בעצם עדות גמורה לכך- שאנחנו במהלכו של תהליך של צמיחה. זו הוכחה מוחלטת שהזרע שלנו הולך ומתפתח, שהאור הולך וקרב, שהצמח עומד לצאת...שמשאלת הלב-עומדת להתגשם.

[להתגשם- גשם. על הזרע- -> צמיחה.]

זה תהליך לא נעים, זה תהליך ארוך, אבל זה לא רע. זה מעולה.

המבט האמתי הוא: זה לא- "גם זו לטובה", אלא- "זה לטובה!!" החושך הוא בעצמו הצמיחה, עד כדי כך- שיום הולדתו של "צמח דוד עבדך", של משיח צדקינו- הוא ביום החורבן בחודש מנחם-אב. החורבן הוא עצמו תחילת הגאולה.

קשה בשידוכים? מתוסכלים מן הזמן? התייבשתם ומחכים לגשם....? זה טוב. זה אומר שאתם בדרך להגשים את עצמכם, אתם בדרך להצמיח לעצמכם פרח יפה וצבעוני, התהליך שעוברים הוא הכרחי וחיובי למען המטרה- מציאת זיווג.

[אולי אם נפסיק להשקות אותו במי-מלח, ונסוך עליו יותר חום ואהבה ואמונה, נראה תוצאות יותר מהר...]

זה הזמן להכין את אתי החפירה ולהתחיל לחפור גומות, ומותר גם בלחיים...

"כך הולכים השותלים, רון בלב ואת ביד..."

תגובות הגולשים:

כותבים נבחרים:

הרב שמחה כהן שליט"א

כל הכותבים:

הצג הכל