עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
שדכנים/יות בבקשה הימנעו מהמשפט הבא: "מה יש לך להפסיד?"
(מערכת)
השפעה בלתי מודעת על בחירת בן-זוג
מאת: מערכת
תאריך הכנסה: 08/10/2008

לעתים אנשים נמשכים אל בן זוגם בלא לדעת מדוע. עצם המשיכה ללא סיבה נראית לעין, מעניקה להם 'תבלין מיסטי' חיובי. הם מנסחים זאת באופן הבא: 'כנראה, יש בו משהו התואם לאישיותי'. אכן, נכון הדבר, שיש במשיכה הטבעית גורם כלשהו המסוגל לקדם את הקשר המתפתח בין בני-הזוג, אולם ספק רב אם הסיבות למשיכה דווקא לאדם זה, קשורות להתאמת התכונות של בני הזוג.

כל אדם מחפש דמות הנראית נאה בעיניו. לעתים, צליל הקול משפיע השפעה חיובית. ויש ששמו של בן הזוג מעורר קונוטאציות חיוביות. מקובל, שבאופן בסיסי אדם נקשר לאישיות הדומה לפחות בחלק מתכונותיה להוריו. הדבר מעניק לו תחושת בטחון והרגשה, כאילו ההיכרות ביניהם הינה ממושכת ועתיקת יומין. הדמיון בין תחושה זו לבין מה שיקרה במערכת הנישואין עצמה, קלוש ביותר.

למעשה, אין בידי בני אנוש כלי מדידה ובחינה אמינים ומדויקים, למציאת בן-זוג לצורך נישואין. לא ניתן ליצור מערכת טרום נישואין הדומה למה שיקרה לאחר מכן. הדברים אמורים הן מבחינת אורכה של תקופת הנישואין והן מבחינת ההתנהגות במשפחה שהתרחבה על היבטיה הכובלים.

הדבר שיקבע את הסתגלותם ההדדית של בני הזוג ואת הצלחת הנישואין, תלוי בשאלה כיצד הם ישכילו לחיות יחדיו לאחר הנישואין, האם ידעו לנהל את חיי המשפחה שלהם בצורה הנכונה? כיצד יתמודדו עם הצטרפות ילדים למשפחה שהתרחבה? וכיצד יתייחסו זה לזה בימים של לחץ ומתח? מובן שנושאים אלה ודומיהם, אינם ניתנים לבדיקה לפני הנישואין.
שאלות אלו מחייבות היערכות מיוחדת שתתן כלים להתמודדות נכונה.

תגובות הגולשים:

כותבים נבחרים:

הרב שמחה כהן שליט"א

כל הכותבים:

הצג הכל