עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
האהבה- ים של רגשות מוקף בהוצאות
(גיטה)
משקפיים אישיות
מאת: מערכת
תאריך הכנסה: 04/10/2008

כשאדם בוחן את צרכי השני ושוקל אם הם חשובים או שוליים, אם הם עקרוניים או חסרי ערך, הוא עושה זאת על ידי השוואה לצרכיו האישיים. כאשר מתברר לו שאף הוא זקוק לאותם צרכים, מבין הוא היטב את זולתו.

לעומת זאת, כאשר הוא נתקל בבקשה שהוא עצמו אינו זקוק לה, אין הבקשה נראית לו חשובה. גישה זו גורמת עיוות. שכן לכל אדם יש צורך שונה, מעבר לכך, גם אם הצרכים זהים, פרט שאצל האחד נחשב כצורך ממשי, הרי שאצל שותפו לנישואין הוא צורך רדום. לדאבון לב, אנשים רבים אינם רגישים דיים לצורכי זולתם, ושופטים הכול מזווית ראייה אישית.

מובן מאליו, זה שאינו משתדל להעניק לזולתו את הדברים החשובים בעיניו, פוגע פגיעה חמורה בקשר ביניהם. בכך הוא מטפטף לבן זוגו מסר מאכזב: 'בן זוגי אינו מתחשב בי ואינו רגיש לצרכי'.

בעקבות מחשבות מעין אלו מתפתחת מרירות ונוצר מתח רב. אדם שאינו מקבל את צרכיו הבסיסיים, ימשיך לחפש בקביעות את מילוי החסר - את המאכל שהוא אוהב, את האוזן הקשובה למצוקותיו, את האדם היודע להחמיא. מסיבה זו מגלים אנו לעתים אדם האוהב לאכול דווקא אצל אמו או לשהות במחיצת חבריו. עלינו לזכור! ככל שבני זוג יחדלו להתייחס לצורכי זולתם ב'משקפיים שלהם' וינהגו עם שותפם לנישואין על פי צרכיו שלו, יתהדק הקשר ביניהם.

תגובות הגולשים:

כותבים נבחרים:

הרב שמחה כהן שליט"א

כל הכותבים:

הצג הכל