עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
אשה רעה: זאת אשה שמבשלת ומכינה אוכל לבעלה ומגישה, אבל משאירה אותו לאכול לבד!
(מערכת)
מהי אהבה? פרק ד'
מאת: מערכת
תאריך הכנסה: 21/08/2008

מקובל לומר, שלא ניתן להגדיר את מושג ה'אהבה' במילים. הקושי נעוץ בעובדה, שאהבה היא תהליך רגשי, ויש קושי לאדם לבטא את רגשותיו ולהבהירן במילים.

ההסכמה הכללית כי את המושג אהבה אינו ניתן להגדרה, אינו נובע מכך שאין באוצר המילים די ביטויים לניסוח מילולי שיגדיר אותה, אלא משום שעוצמת האהבה מסוגלת לנתק את האדם מעיסוקיו ולמנוע ממנו כל חשיבה על דבר נוסף.
כאשר אדם אומר: 'אני אוהב', הוא מבטא את תחושת הנאתו שחש ברגשותיו. כוונתו לומר: 'אני נהנה מאוד להיות במחיצתך, אני נהנה מאוד להעניק לך'. למעשה, לא האהבה הסתמית מקשרת בין האוהב לנאהב, אלא ההנאה הנוצרת מהקשר שביניהם, ורק היא זו הקושרת אותם זה לזה.

אצל רוב האנשים ההנאה ממזון היא הנאה כפייתית, וחזקה יותר מאשר הרצון לחפש נוף מרהיב. הבורא יצר דחף כפייתי לאכילה, משום שהאוכל הוא צורך קיומי. בהנאות המלוות את הצרכים הקיומיים הטביע הקב"ה עוצמה רבה, כדי להבטיח שהאדם אכן ימלא את הצורך החיוני שלו.

המוזיקה למשל, אינה צורך קיומי לאדם, ולכן על פי רוב, אין לאדם משיכה כפייתית לשומעה.
מחמת הצורך הקיומי של החיים והמשכם, הטביע הבורא משיכה בין בני זוג. ללא משיכה זו, לא היו בני זוג מעוניינים לכבול את עצמם זה לזה במסגרת הנישואין. וזאת מחמת רצונו העז של אדם בעצמאות ובחופש.

תגובות הגולשים:

כותבים נבחרים:

הרב שמחה כהן שליט"א

כל הכותבים:

הצג הכל