עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
רווקה מבוגרת זו סטיגמה שלילית, רווק מבוגר – מוצר מבוקש?!
(מערכת)
מבט מציאותי על חיי הנישואין
מאת: מערכת
תאריך הכנסה: 09/08/2008

לפתע הוא מגלה חסרונות אצל אשתו, והדבר עלול לגרום לו זעזוע עמוק. עקרונית אין זה משנה אם מדובר בנושא שולי וחסר ערך, כגון שהיא שוכחת לסגור את שפופרת משחת השיניים, או שמדובר בנושא בעל חשיבות רבה, כגון בחולשה רגשית או בהעדר אינטליגנציה, יכולת הכרעה, כושר ניהול משק בית, יופי טבעי וכדומה.
עלול להיווצר מצב שבו בבת אחת נמוגות כל אשליותיו של הבעל על אודות הנישואין. הוא ציפה שאשתו תהיה המושלמת והנאה ביותר, אישה שתעורר התפעלות בקרב בני משפחתו. ובניסוח אישי יותר - הוא ביקש להביא על סיפוקם את יצר הקנאה, התאווה והכבוד של עצמו, וכעת הוא שואל את עצמו שאלה גורלית: האם לא טעה כאשר נשא אותה לאישה? מחשבות אלו הינן מסוכנות והרות אסון. מחשבות אלו נובעות מתפיסה מוטעית של מושג הנישואין.

הנישואין, הם מתנה יקרה שהוענקה לאדם על ידי בורא עולם. מטרתם לסייע לאדם להתגבר על אנוכיותו ועל בדידותו. הקנאה, התאווה והכבוד הינם אויביו הגדולים של האדם.
לכן, כאשר הבעל מגלה חיסרון באשתו, במקום להגיב על התגלית המרעישה בהרגשה של: ''לאיזה יצור פגום נישאתי?''
מוטב שיזכיר לעצמו כי הנישואין הם תקוותו היחידה לחיות כאדם שלם.
לו היה הבעל שוקל את כל הפגמים שמצא באשתו, מול העובדה שהיא קיבלה על עצמה לאהוב אותו ולהיות חברתו הטובה ביותר למשך כל ימי חייו, וזאת למרות כל המגרעות שוודאי נמצאות בו, אזי היו מתגמדים בעיניו כל חסרונותיה, וכל טענותיו היו נעלמות.
לנוכח העובדה שהנישואין כה חיוניים לאדם, הרי שמשמעות התגלית שנתגלתה לבעל, שיש לאישה חיסרון, היא פשוטה ביותר: אמנם גילית חיסרון, אך עליך ללמוד לחיות איתו. יש לראות גילוי זה כאתגר נוסף של חיי הנישואין.

הדרך היחידה להימנע מהאכזבה הנובעת מניפוץ האשליות היא לקבל את עול הנישואין תוך כדי הכרת המציאות.
לכל אדם, מעצם טבעו, יש חסרונות וחולשות, והבחירה בבן זוג היא למעשה החלטה עם אילו חסרונות מוכן הבוחר לחיות, שהרי אין כל אפשרות להימלט מהחסרונות לחלוטין. בכוחו של מבט זה לתרום רבות לקיומם של חיי נישואין כושלים, לחיזוקם ולחישולם.
תגובות הגולשים:

כותבים נבחרים:

הרב שמחה כהן שליט"א

כל הכותבים:

הצג הכל