עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
אהבה: 4 אותיות, 3 הברות 2 מטומטמים וטעות 1 גדולה.
(מערכת)

קטגוריות

חפש לפי כותב

כתבתי גם:

סיפור מהחיים

בערל

מאת: שושו19

2050 גולשים קראו כבר את היצירה.

בערל 
הסיפור הבא, הוא סיפור שקרה באמת לפני כמה עשרות שנים...
מסופר על בחור, נקרא לו בערל. בערל היה בחור חסידי, תלמיד חכם ויראה שמים, אבל לא סתם יראה שמים! הייתה לו הקפדה מסוימת, שהיא חוק בל יעבור! הוא החליט בכל ליבו, שהוא עושה שמירת עיניים בכל מצב שיהיה..(חוץ מאשתו, בעתיד, כמובן...)

יום אחד בשעה שהוא הולך להנאתו בשוק, וכמובן שעיניו מושפלות כלפי מטה, שמא חלילה יראה אישה. והנה לפתע שמעו אוזניו את קולה של אחת הרוכלות, בדוכן הסריגים.
הקול משך אותו עד מאד, ולרגע שכח משמירת העיניים שגזר על עצמו, והעיף מבט על הרוכלת... ומיד השפיל את מבטו, ליבו פעם בחוזקה! כבר כמה שנים שהוא שומר על עיניו, והנה, ברגע אחד הכול הלך ונעלם... והוא נכשל...

הלך בערל בלב כאוב לרבו, והציג בפניו את כשלונו... אמר לו הרב, אם הינך באמת מתחרט על כך, יש לי בשבילך פיתרון, תינשא לאותה בחורה, וכך לא יחשב לך עוון זה לשווא. כי הרי כתוב בתורה, שחייב אדם לראות את כלתו לפני שמקדש אותה! ואתה כבר התפטרת מראיה זו... ושוב לא תצטרך להביט בפני אישה... הסכים הבחור בלב כבד... ופנה לביתו להציע הצעה זו למשפחתו...
כאשר נפגשו ההורים עם הבחורה, כעסה האם באומרה לבנה: "לכזאת כלה מכוערת אתה משתוקק?" ומיד הורתה לבטל את השידוך...פנה שוב הבחור לרבו, ודמעות שליש זולגות על כולו..."ומה עלי לעשות כעת?"

אך הרב לא התייאש והבטיח למשפחתו של בערל: "אם לבחורה זו תינשא, מבטיח אני לך שכל זרעך יהיה יפים ואף אחד מהם לא ידמה לאשתך..."
וכך היה...עד ראיה, שראה את אחד ממשפחותיו של ר' בערל, אמר שבאמת כל משפחתו יפיפיים, אחד אחד!!

תגובות הגולשים: