עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
אל תחפש את מי שאתה אוהב, תאהב את מי שאתה מוצא!!!
(מערכת)

קטגוריות

חפש לפי כותב

כתבתי גם:

סיפורי צדיקים

רבי מנחם מנדל מסטריקוב

מאת: לאתמידצודק

1767 גולשים קראו כבר את היצירה.

רבי מנחם מנדל מסטריקוב 
רבי מנחם מנדל מסטריקוב היה ידוע במידת החסד שלו וכל ימיו מאז נעוריו היה שקוד לאסוף כספים לצדקה ולחלקם לנזקקים, ורבים נושעו על ידו. גם בהיותו בביקור בארץ ישראל המשיך במעשי החסד שלו, התרים את חסידיו ופיזר את הכסף לעניי ירושלים.

עוד בשבתו בפולין אסף כסף למען קופת רבי מאיר בעל הנס ומוסדות הישוב הישן בירושלים והיה שולח כספים רבים לארה"ק.

בביקורו האחרון בארץ ישראל, בהיותו בירושלים, הזמינו אחד ממעריציו להשתתף בשמחת בר מצווה לבנו. הרבי התנה את בואו לבר מצווה בכך שבעל השמחה ינדב סך חמש עשרה לירות ארץ ישראלית, שהיה אז סכום אדיר, לצרכי צדקה. אותו אדם ניסה להתנצל שאין לו סכום כה גדול אצלו, אך הרבי עמד על דעתו שרק בעבור סכום זה יאות לבוא. הוציא האיש מחסכונותיו ונתן לרבי את הסכום, אז פנה רבנו לבנו רבי יעקב יצחק דן, שהיה עמו בארץ ישראל, וביקשו שיוסיף לסכום הנחוץ עוד עשר לירות. כשהיה בידיו סכום בן עשרים וחמש לא"י הזמין הרבי את משמשו ושלח את הכסף בידו לכתובת מסוימת בירושלים.

באותה עת הייתה אמורה להיערך במקום סעודת אירוסין של בת משפחה, אלא שהצדדים לא השתוו בענייני כספים, היה חסר לאבי הכלה סכום בן עשרים וחמש לא"י לצורך גמר השידוך, והאיש משתאה מנין יבוא עזרו. פתאום הגיע המשמש ומסר לו את סכום הכסף ששלח רבנו והשידוך נגמר בכי טוב.

כל הנוכחים פרצו בשירה אדירה ועוד רבות בשנים דיברו בהתפעלות אודות המאורע, כיצד ידע רבנו לכוון את הזמן ואת הסכום במדויק!

תגובות הגולשים: