עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
אל תחפש את מי שאתה אוהב, תאהב את מי שאתה מוצא!!!
(מערכת)

קטגוריות

חפש לפי כותב

כתבתי גם:

סיפור מהחיים

מיומנה של פסיכולוגית...

מאת: אני...

2622 גולשים קראו כבר את היצירה.

מיומנה של פסיכולוגית... 
התזמורת מנגנת בחוזקה, הריקודים סוערים- עוד זוג מתחיל כעת את חייו על רגל ימין, ואני יושבת לי בצד, מהרהרת לי הרהורים, שואלת את עצמי אם הם מודעים לקראת מה הם הולכים.

הם נראים לי מאושרים, נמצאים בפסגת האושר, הנה חלומם הורוד מתגשם להם... חברתי הכלה מברכת אותי בהתלהבות שאזכה גם אני להקים את ביתי במהרה. ואני עונה אמן בדביקות, ואז שואלת את עצמי- עד כמה באמת אני רוצה? האם בסתר ליבי אני מעדיפה יותר את החופש והדרור שבחיי הרווקות???

בכל דבר טוב, מסתתר מעט מן הרע. יש כאלו שיגידו שזו מעלה, יש כאלו שיגידו ההפך. ואני אומרת שתלוי באיזו מידה...

אני סוג בנ"א שמשום מה, אנשים נמשכים לדבר איתי, לספר לי את הצרות שלהם. עשו פעם סקר לבדוק כמה אדם יכול לדבר, בלי שחברו יקטע אותו. גילו שישראל נמצאת במקום הנמוך ביותר. אדם יכול לדבר 7 מילים רצופות- לא יותר- כמה מפליא... אני לא מנסה להתגאות, אפילו לא בקצת, אבל נולדתי עם נטייה להקשיב לאנשים, להשתתף, לעודד. כנראה שזה התפקיד שלי בעולם. לעזור לאנשים, בכך שאקשיב לצרותיהם.

יש לי חברות מכל הסוגים, המינים והגילאים.כשאנשים שופכים את ליבם, בד"כ זה יהיה על דברים פחות נחמדים. אושר לא צריך לשפוך מהלב, הוא נשפך לבד... ולכן יוצא לי לשמוע דווקא את הצד הפחות יפה שבעולם- יותר מידי פעמים. חברות שביטלו שידוך, בעיות בשלום בית, וכו'.

בדרך חזרה מהחתונה, חברה טובה התקשרה אלי, וביקשה שאתפלל עליה- בעיות בינה לבין בעלה. ואני לא נכנסת לנושא שלדעתי אסור בשום פנים ואופן לשתף אף אחד- ואפילו לא את ההורים, בין מה שקורה בין בני- זוג. אסור. אבל זה מבחינתי. מבחינת חברה שלי, היא צריכה אותי עכשיו, והדבר האחרון שהיא רוצה לשמוע ממני זה שאסור לה לשתף אותי בבעיותיה. (אז חברה שלי, אם את קוראת שורות אלו- אני עדיין כאן- בשבילך...)

ואני שומעת על מריבות, וחוסר הבנה, ועצבים, וזריקת חפצים, ואני שואלת את עצמי- 'אלוקים, מה אתה רוצה ממני??? למה אני צריכה לשמוע את הסיפורים הללו???'

"יוסיף דעת יוסיף מכאוב"- אולי מודעות היתר שלי בנושא שלום בית וזוגיות מכניס לי פחדים שאני לא אמורה לפחד מהם בכלל? אולי לכן היה לי קל כ"כ לכתוב את המאמר הזה ?

מדוע החששות הטבעיים שיש לכל אחד לפני שהוא מקים את ביתו, גדלים אצלי לעיתים למשהו מפלצתי?? מה?? אני מפחדת ממחויבות? מאחריות? מאתגרים? אני בכורה, ואני כזו בטבע שלי. אז ממה אני כ"כ מפחדת?

נישואים זה הדבר הכי מדהים שיש, אבל לעיתים העבודה שיש לבני זוג בתור שני אנשים שונים בתכלית ההופכים להיות לאחד, נראית לי הר אין סופי??

תמיד שומעים על זה, שפסיכולוגים צריכים בעצמם פסיכולוג. זה למה לא הלכתי ללמוד פסיכולוגיה, לא רציתי להיהפך למשוגעת ;-). אבל לא לכל דבר צריך ללמוד, לפעמים זה נופל עליך, בין אם תרצה ובין אם לא.

אבל אל דאגה, אני לא מבקשת רשימת פסיכולוגים מומלצים. אני רק מבקשת מעט עידוד, חיזוק. כי בסופו של דבר, זה מה שפסיכולוג צריך להיות זה חזק. מבפנים, בתוכו. ואני חזקה, רק שלפעמים, ובמיוחד בלילה (-אתם יודעים איך זה בלילה- כל דבר ניראה שחור יותר..) אני מרגישה שאני מתפרקת, מרגישה את הפחדים מתגברים, ואני לא רוצה להגיע כך לחיי הנישואים. למרות שאומרים לי, שההפך, אני אגיע יותר בשלה.

מה שאני אומרת זה, שמה זה משנה אם יש לי תמיד מה לומר לחברות שלי, או שאני יודעת להשתתף, השאלה מה בתכל'ס....

מה אתם אומרים על הנ"ל???

מקור: http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=gsharim

תגובות הגולשים:

נישואין-אושר אמיתי

חיה ... -- 20/11/2012

כל דבר בחיים הוא קשה,
תלוי איך מסתכלים עליו..
נחמד לעבור זאת בשניים מאשר לבד...
מאחלת לכולנו חיים מאושרים בשניים

את כ"כ מזכירה לי את עצמי

אוריתוש -- 05/05/2010

צודקת בכל מילה

אני מכירה משהיא כמוך בדיוק

אחת ויחידה -- 26/04/2009

היא הכותל של כולם גם היא פוחדת מנישואים
יש לך אימיל שאפשר ליצור איתך קשר??
אם כן שלחי לי למייל enat102@walla.com

אמ...

sanity -- 19/04/2009

בכל אופן קחי את הכל באהבה כי אלוקים שומר עלייך !!!

לא כתבת בת כמה את !?

ככה זה בנות אוהבות לדבר ולשגע את השכל
אז אל תתרגשי שזה קורה לך זה קורה לעוד הרבה בנות.