עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
אין צורך לגמור את המשקה עד תומו גם אם שילמת עליו במיטב כספך
(מערכת)

קטגוריות

חפש לפי כותב

כתבתי גם:

סיפור מהחיים

אני לדודי ודודי לי

מאת: מערכת

2612 גולשים קראו כבר את היצירה.

אני לדודי ודודי לי 
סיפור קצר ומוסר השכל בצידו

כל זה התחיל באירוסין של חבר. משהגעתי לאולם, מיד הבחנתי בפנים מוכרות מהעבר. לא חבר או מכר, אלא איש שזיהיתי כמי שהיה הרֶבֶה שלי בכיתה ח'. לאחר בירור קצר הסתבר שאני צודק. חמש דקות אחרי שניגשתי לומר לרב שלום נושא השיחה כבר היה איך לא – שידוכים... השיחה איתו הייתה נעימה והיה נשמע לי שהוא יודע מה שהוא עושה.
כמובן שלא יכולתי להתעלם מההבדל התהומי בינינו בתפישת העולם, אבל אמרתי לעצמי – הוא רב קריית ספרניק כבד עם נטייה חזקה לבניברקיות, ואני בחור ישיבה ירושלמי מודרני, אז לא פלא שיש הבדלים במושגים. אחרי עוד חמש דקות החלפנו מספרי טלפונים וסיכמנו שהוא יתקשר אלי אחרי שיברר קצת יותר פרטים על בחורה מסוימת שהעלה כהצעה אפשרית.

שבוע אחרי, ב16:40 בערך אני מקבל טלפון מהרב כשהוא אומר לי שהוא רוצה שאני יקבע מועד ומקום לפגישה עם המדוברת. כששאלתי מה עם קצת בירורים? התשובה הדהימה אותי: הרב אמר "היא סומכת עלי והסכימה לפגישה. את הבירורים אם תרצו להמשיך תעשו אחרי הפגישה הראשונה".

כל הנושא הזה לא היה נשמע לי טוב, התעקשתי: "אני דווקא תמיד מעדיף שהבחורה תעשה את בירוריה לפני שאני בכלל שוקל את הנושא כהצעה הוגנת, וודאי שלא להיפגש עם אפס מידע!".
הרב ענה בפשטות "אני חושש שאחרי שהיא תעשה עליך בירורים היא לא תרצה להיפגש" (עוד בפגישה הראשונה עם הרב שמתי לב שלפי תפישת עולמו אני זן של חילוני עם כיפה שחורה).
בנקודה הזאת כבר הייתי מבולבל לגמרי, לא הבנתי מה יכול להיות האינטרס של הרב להעמיד את האמון של הבחורה בו במבחן הרולטה הרוסית?! בייחוד אם לשיטתו בבירורים ההצעה עלולה לרדת.

אחרי חושבים של רגע, אמרתי נחרצות – אני לא נפגש איתה עד שהיא תהיה שלמה עם זה, אז קח כמה טלפונים, ותחזור אלי עם התשובה של הבחורה.

כשחשבתי שמצידי השיחה הגיעה לסיומה, נדהמתי לשמוע את הרב שואל אותי "איך בכלל ענית לשיחה באמצע הסיידר? ועוד באמצע אלול!?" לא הייתה לי שום כוונה לענות על השאלה הזאת, אך מצד שני גם לא קיבלתי הזדמנות לכך, "אתה צריך להתחזק באלול" – המשיך הרב, "להתכונן לראש השנה, צריך לתפוס את עצמך בידיים" ועוד כהנה וכהנה... ואני שותק ומקשיב, לא שלא היה לי מה לומר, אלא פשוט הבנתי שזו המנטאליות של בן שיחי, ושכל דבר שאומר פשוט יעליב אותו וזה לא משהו שאני רוצה לעשות באלול.

מה שהייתי רוצה לומר לו זה את הדברים הבאים:
דברים שבין אדם למקום יום כיפור מכפר, דברים שבין אדם לחברו אין יום כיפור מכפר עד שיפייס את חברו. אז לדעתי להוציא בחורה שסומכת עליך לפגישה עם בחור שלא מתאים לה (לפי דעתו של הרב) מראש זה בין אדם לחברו, וכל דבר שהוא בעניין השידוכים הוא משחַק ברגשות וקשה פי כמה.

שנזכה כולנו להיכתב ולהיחתם בספר החיים. לשנה טובה ומתוקה...

תגובות הגולשים:

פשוט נכון

משועממת -- 04/08/2009