עת לומר שלום :(
לצערנו אנו נאלצים לסיים את הפעילות לעת עתה
מקווים להתראות בהזדמנויות נוספות
אם אתה רוצה להתחתן בהצלחה, תתחתן עם השווה לך.
(אוביד)
בית ראם
בישיבה זו עדיין חסרים פרטים חיוניים, הנכם מוזמנים להשלים את החסר כאן

בית ראם

 מושב בני ראם

הרב שמואל פרידמאן הרב בויארבערך בשנת תש"נ


רשיונות פלאפונים


הישיבה נקראת בני ראם
בישיבה נמצאים בעיקר בחורים מחיזוק
הישיבה נועדה לבחורים שרוצים להוציא מעצמם משהו טוב!!!

תגובות הגולשים:

ההצלחה

יהודה -- 02/12/2011

הישיבה מונה כהיום 70 בחורים בערך יש עתיד לגדול הביאו עוד הרבה קראוונים לישיבה
הרב בויאר הצליח לעלות את השם של הישיבה מאוד
יש הרבה חיזוקים שנורא מתלהבים מהסגנון הנינוח של הישיבה

הישיבה נקראת בני ראם

מרגי -- 19/11/2010

אין משגיח:
רבנים: הר' יצחק כהנא, הר' עקיבא הלברשטט, הר' גולד, הר' וולמן, הר' אברהם כהן, הר' יעקבזון.
הישיבה חדשה מזמן אלול תשע"א עד היום היא הייתה קיימת אבל מאלול הישיבה נהייתה ישיבה שלגילה לכל דבר:
כמה מהמאפיינים הטובים שלה- ניתוק מוחלט ממה שקורה בחוץ!!! קשר טוב עם הרבנים גם אחרי שעוזבים (אפילו עם מי שנזרק מהישיבה) אנשי המושב מאד מחבבים את הישיבה
הישיבה מאד חנוקה אבל גם לזה יש דברים טובים: כי זה הישיבה היחידה שנותנת לבחורים להשתחרר כל לילה ולשחק כדורגל
הנה קטע שנכתב באינטרנט על הר' שמואל פרידמאן שש פעמים עשו לי החייאה"
סיפורו המדהים של הרב פרידמן, ראש ישיבת בני ראם, שחזר מהשתלת לב בחו"ל וחייו ניצלו בנס
משה שטרן
בפאתי המושב בני ראם שוכן מוסד ייחודי, שסיפורו - כמו גם סיפורו של העומד בראשו - יוצאי דופן בכל קנה מידה. הרב שמואל פרידמן, ראש הישיבה, חזר לפני שמונה חודשים מתקופה ארוכה בה שהה בגרמניה אחרי שלקה בליבו והושתל בו לב חדש, לא לפני שעבר החייאות וחייו היו תלויים לו מנגד.
הישיבה שבראשה הוא עומד היא ישיבה גבוהה ייחודית (לגילאי 16 עד 22), שיש בה טיפול אישי רב ותשומת לב אינדיבידואליות לבחורים, ופועלת כבר 18 שנים.

התגברו על צווי סגירה
"כשהישיבה נפתחה פעלנו מתוך בית הכנסת המרכזי במושב ושכרנו דירות מסביב" משחזר הרב פרידמן, "אך מכיוון שבמשך הזמן הקירבה לתושבים הקשתה עליהם, המושב הקצה לנו שטח בקצהו, ושם התחלנו למעשה מההתחלה והקמנו את מה שקרוי היום "קריית ישיבת בני ראם". הקמנו כאן מעין עיר קטנה, למעשה כמו התנחלות, משום שהיה זה רכס שומם -בלי תשתיות, בלי כלום, הקמנו הכל ממש מאפס. קיבלנו תחילה קרוונים בעזרת הרב רביץ כשהיה סגן השיכון."
"בשלב מסוים קיבלנו צו סגירה בשל מצב התברואה, אבל אז אלי אסקוזידו השיג לנו תקציבים ממשלתיים וקיבלנו חדר אוכל ומטבח שעומדים בכל התקנים של משרד הבריאות. פעם נוספת קיבלנו צו סגירה כשלא יכולנו לעמוד בחובה להתחבר למערכת ביוב מרכזית; חיבור עולה הון, ומכיוון שאנחנו יושבים בעמק - הולכת המים למטה הצריכה לוגיסטיקה אדירה של משאבות, מאגרי מים וכדומה. אלי השיג לנו הלוואה בתנאים מאד נוחים שהפכה בחלקה למענק. גם כשהקרוונים כבר ממש נפלו הוא זה שעזר."

לקח הכל ללב
כשחובות הישיבה הפכו "אדירים", כהגדרתו, הוא לקח את המצב ללב פשוטו כמשמעו, ולקה בליבו. "ללא ספק זה קרה בגלל המצב" הוא קובע. "נסעתי לגרמניה לצורך השתלת לב לפני שנה, הם נכנסו אתי להרפתקה של ניסיון להציל את הלב ה"ישן" שעלתה לי כמעט בחיים: הייתי כמה חודשים בלי הכרה בטיפול נמרץ, עשו לי שש פעמים החייאה, ובחסדי שמיים חזרתי."
"גם כאן ברצוני לציין את ידידות האמת של אלי מעבר לתפקידו, כאדם. אנחנו הורים לששה-עשר ילדים ב"ה. במהלך השנה היה אלי נכנס פעמיים-שלש בשבוע לעזור לבן הגדול לקלח ולהשכיב את הילדים, להכין ארוחות ערב, עם לוגיסטיקה של מזון, אוכל ובגדים. בתי מצאה את בן-גילה בתקופה הזו, אבל לא הייתי בחתונה, אשתי נסעה ליום אחד וחזרה. מי שרקד אתה, היה ממש אבי השמחה והוביל אותה לחופה היה אלי. אין פה ולשון שתספיק להלל את האיש הזה. הוא הגיע גם לבקר אותי בגרמניה עם עוד חבר, עברנו יחד שבת בלתי נשכחת שנתנה לי כוחות. הוא היה עוד פעם בדרך לכאן עם אלי ישי, ידיד נעורים שלי, אבל ביקשתי שלא יבואו בגלל מצבי.
הרב פירר, אותו ביקרנו לאחרונה, אמר לי שבאותו ראש השנה שנגזר מה שיקרה לי, נגזר גם שיהיה לי ידיד אמת כזה. אני לא באתי אליו כבר שנה לבקש משהו ממנו, לא היה לי אומץ, והבנאדם צועק עלי ושואל מה קורה אתי, מה אני צריך.."
ש: איך אתה מרגיש מאז חזרת לפני שמונה חודשים?
ת: "קיבלתי "מנוע מרצדס", לב של צעיר בן 24, אופנוען שנהרג בתאונת דרכים. הוא היה כנראה ממש היפר אקטיבי, לפי הלב החדש שלי."
ש: הרופאים אמרו לך כמה תחזיק איתו מעמד?
ת: "זה כבר מלמעלה, אבל כרגע הלב מתקתק כמו של בחור בן שמונה-עשרה."
ש: ומצב הישיבה עכשיו?
ת: "הישיבה עדיין בחובות, אבל מתפקדת היטב עם 75 תלמידים ב"ה, שזה הרבה. שיפצנו את הפנימיות, הקימו לנו בית מדרש חדש שחנכנו בראש השנה האחרון, ושנותן כבוד למוסד וללומדים בו."

הרב בויאר

דיי -- 15/08/2010

האם הוא גר בקרית ספר?
אם כן אתם לא מבינים איזה אדם/רב הוא!
אין לכם מושגים...
הייתי רוצה להיות בן וללמוד בישיבה שלכם רק בשביל זה

הרב בויאר

דיי -- 15/08/2010

האם הוא גר בקרית ספר?
אם כן אתם לא מבינים איזה אדם/רב הוא!
אין לכם מושגים...
הייתי רוצה להיות בן וללמוד בישיבה שלכם רק בשביל זה
עוד ישיבות:
ישיבות ליטאיות

ישיבות חסידיות

ישיבות ספרדיות

ישיבות דתיות

אחר

תיכוניות